Spoty

Spoty na wyspie Uznam
Świnoujście (Wiatrak)

Świnoujście (Wiatrak)Świnoujście (Wiatrak)

Kierunki wiatru: NW, N, NE, E

Tu stoi nasza baza/ szkółka. Najlepszy spot na Zachodnim Wybrzeżu i ulubiona miejscówka lokalesów. Każdy kitesurfer znajdzie tu coś dla siebie. Bezpośrednio przy wiatraku ogromna płycizna z płaską wodą stwarza doskonałe warunki nauki dla początkujących. Zaawansowani doskonalą tu swoje freestylowe tricki. Im dalej na zachód od Wiatraka tym większa buduje się fala. To coś dla miłośników wave. Specyfiką spotu są wiatry termiczne. Gdy mamy upalny dzień i niezbyt optymistyczną prognozę ale coś tam powiewa ze wschodu jest ogromna szansa na popołudniową sesję. To efekt nagrzanego klifu Kawczej Góry w Międzyzdrojach. Ten wiatr uwielbiają wszyscy bo jest równy i ciepły. Dodatkowe atuty spotu to: szeroka plaża, parking bezpośrednio przy zejściu do naszej bazy ze specjalnie wydzielonym miejscem na rozładunek sprzętu wodnego, sąsiedztwo plaży dla psów (dla miłośników czworonogów) i zjawiskowy widok na promy do Szwecji TT-Line.

Kamminke

KamminkeKamminke

Kierunki wiatru: W, SW, S

Spot po niemieckiej stronie przy samej granicy. Urocze otoczenie i rozwinięta infrastruktura ale miejscówka raczej dla średnio- i zaawansowanych. Pale falochronu i inne drewniane konstrukcje w wodzie są dużym zagrożeniem dla początkujących. Powyżej tych przeszkód mamy do wyboru całkiem nieźle zafalowany akwen lub zupełny flat w przyległym porcie. Perfekcyjne miejsce do freestylu. W przerwie można się posilić w niemieckim bistro (polecamy kanapki Bismarcka).

Ückeritz

ÜckeritzÜckeritz

Kierunki wiatru: WSW, SW, S

Spot po niemieckiej stronie oddalony 20 km od Świnoujścia. Gigantyczny akwen z płytką i niezafalowaną wodą. Tu nikt nikomu nie przeszkadza na wodzie! Perfekcyjne warunki do nauki. Poza tym znakomita infrastruktura z przystanią jachtową, restauracją, pensjonatem i lokalną bazą sportów wodnych. Opłata 3 euro pozwala nam korzystać ze spotu, przebieralni z prysznicami i parkingu. Wadą spotu jest niezbyt równy wiatr i mało miejsca przy starcie i lądowaniu latawca. Na szczęście sympatyczna obsługa lokalnej szkółki zawsze służy pomocą.

Karlshagen

KarlshagenKarlshagen

Kierunki wiatru: N, NE, E, ESE

Spot po niemieckiej stronie oddalony 40 km od Świnoujscia. Samochód zostawiamy na leśnym parkingu. Pokonujemy ok.100m leśnej drogi i za wydmą ukazuje się nam cudowny widok! Szeroka piaszczysta plaża, mało ludzi (uwaga na nagusów) i graniczący ze spotem rezerwat przyrody. Przy brzegu ogromne pałacie mielizny idealne do doskonalenia freestylu a dalej w morze regularne falki. To miejsce ma jakiś magiczny urok i koniecznie trzeba je zaliczyć jak wieje ESE.

Peenemünde

PeenemündePeenemünde

Kierunki wiatru: W, NW, NE, E

Spot po niemieckiej stronie oddalony 50 km od Świnoujścia. Nasze odkrycie sprzed kilku sezonów! Rezerwat przyrody i całkowita dzicz. Spot podzielić można na kilka części. Pierwsza część to akwen przy małej plaży i leśnej polanie. W jego sąsiedztwie parkujemy auto i klarujemy sprzęt. Akwen jest dość płytki i lekko zafalowany a więc doskonały do nauki. Drugą część tworzy obszar z totalnie płytką (do kolan) i płaską wodą ciągnący się wzdłuż trzcin i niemieckiego lotniska. Żeby jednak tu dopłynąć trzeba pokonać kilkuminutową halsówkę. To czyni ten akwen dostępnym tylko dla zaawansowanych. Jednak prawdziwą perełką są najbardziej wysunięte na północ wody okalajace wyspę Uznam. Tworzą gigantyczną lagunę. Raj dla freestylowców! Całkowite odludzie, wszechogarniający spokój i różnorodność dzikiego ptactwa czynią to miejsce naprawdę wyjątkowym!

Wspiera nas